+36209111096 Meleg Orsolya
+36304012713 Nagyné H. Ágnes

Sakk (5 éves kortól)

Foglalkozást tartja: Tulipán Ágnes

Ajánlott kor: 5 éves kortól

Órarend: szombat 10.15-11.15

 

A sakk fejlesztő hatása iskolás gyermekekre:

A sakk nem csupán egy izgalmas stratégiai játék, hanem hatékony eszköz is a gyermekek kognitív és szociális készségeinek fejlesztésére. Számos kutatás igazolja, hogy a sakk rendszeres gyakorlása pozitív hatással van a tanulási képességekre, a problémamegoldó gondolkodásra és az érzelmi intelligenciára.

1. Kognitív fejlődés

 Problémamegoldó képesség: A sakk folyamatos elemzést és előretervezést igényel, ami fejleszti a logikus gondolkodást és a problémák hatékony megoldását.

 Memória és koncentráció: A játék során a gyerekeknek meg kell jegyezniük a szabályokat, a lépéseket és a lehetséges stratégiákat, ami erősíti a memóriát és a figyelmet.

 Kreativitás és képzelőerő: A különböző lépéskombinációk felfedezése serkenti a kreatív gondolkodást, hiszen a játékosoknak új és egyedi megoldásokat kell találniuk.


2. Iskolai teljesítmény javulása

 Matematikai készségek: A sakk segít a gyermekeknek a számolásban, a térbeli gondolkodásban és a mintázatok felismerésében, ami különösen a matematikában lehet előnyös.

 Olvasási és szövegértési készségek: A lépések és stratégiák elemzése fejleszti az analitikus gondolkodást, ami hozzájárul a jobb szövegértéshez és érvelési készséghez.

 Döntéshozatali képesség: A játék során minden lépés előtt mérlegelni kell a lehetőségeket és a következményeket, ami erősíti a gyors és hatékony döntéshozatalt.


3. Szociális és érzelmi fejlődés

 Türelem és kitartás: A sakkban a siker elérése időt és gyakorlást igényel, így a gyerekek megtanulják a türelmet és a kitartást.

 Önfegyelem és szabálytisztelet: A játékban szigorú szabályok vannak, amelyeket be kell tartani, ez pedig segíti a felelősségtudat és az önkontroll fejlődését.

 Győzelem és vereség kezelése: A sakk megtanít arra, hogy méltósággal viseljük a vereséget, és tanuljunk a hibáinkból, ami erősíti az érzelmi intelligenciát és az önbizalmat.

A sakk kiváló eszköz az iskolás gyermekek intellektuális és érzelmi fejlődésének támogatására. Segít a logikus gondolkodás, a memória, a problémamegoldás és a szociális készségek fejlesztésében, miközben élvezetes és motiváló kihívást nyújt. Ugyanakkor jelentős mértékben hozzájárulhat a tanulmányi eredmények és az életben való helytállás sikerességéhez.
A foglalkozás szombat délelőttönként 10:15-től kezdődik. Felszerelés nem szükséges.

Kinek ajánlom figyelmébe programot?

Annak, aki szeretné hasznos, tartalmas, játszva fejlesztő és egyben szórakoztató programmal megajándékozni gyermekét!